Recenzie Denon

DENON AVR-S660H

Overený zákazník Alza.sk vh

Pridané: 11. augusta 2022

Zakúpený v Alza.sk

Ako dlhorocny uzivatel Onkyo som sa konecne rozhodol pre Denon. Nie zeby som bol nespokojny. Jediny dovod je ten, ze Onkyo prestalo pouzivat kompresor dynamickeho rozsahu Audyssey. Vytvorilo svoj vlastny. Ten nie je az taky efektivny v potlacani extremnych rozdielov hlasitosti, ake dnesni zvukovi editori v rozhlase, filme a televizii pouzivaju bud s oblubou, alebo z nedbalosti. Pre nerusive pocuvanie roznych zdrojov niekedy treba neustale menit hlasitost dialkovou kontrolou. Obzvlast zvucky a reklamy su rusivo hlasitejsie nez programy ku ktorym su pridane.
Model 660 je najdostupnejsi, aky som na dnesnom slovenskom trhu nasiel, co ma aj Audyssey aj HDMI vstupy/vystupy.
Stacil by mi stereo receiver. Bohuzial, vyrobcovia pridavaju tieto dve technologie iba do prijimacov s minimalne 5 zvukovymi kanalmi.
Pouzivam tri predne repraky bez subwoofera. Cez HDMI mam zapojene pocitac a kablovu TV. Na moje prekvapenie a sklamanie, Audyssey dynamicky kompresor moze byt aktivovany iba ak
1. akustika priestoru je najprv zmerana s pomocou mikrofonu v siestich polohach. Pre mna zbytocna strata casu. Som zvyknuty nastavovat si tieto parametre sam od ucha. Mam aj obavy doladit si parametre manualne, aby sa Audyssey nevyplo a musel by som znovu merat akustiku mikrofonom. Otrava.
2. je zapnute digitalne spracovanie zvukoveho signalu. To znamena, ze stereo signal nemoze mat dynamicky rozsah manipulovany. Onkyo zvyklo kompresovat aj stereo signal.
K mojej repro zostave Denon 660 ponuka dve formy digitalneho spracovania: Dolby PL II an Neo:6. Obidve v podstate roztahuju stereo signal do 5 kanalov. U mna iba do troch.
Kompresor funguje fajn, som relativne spokojny. Potlaca dynamicky rozsah lepsie ako Onkyo, ale stale nie dostatocne aby nebolo obcas potrebne upravovat hlasitost programov hore-dolu, hore-dolu dialkovou kontrolou.
Ku kvalite zvuku niet co dodat. Denon po tejto stranke nesklame. Jeden problem – obcas sa receiver zasekne v tichej hlasitosti na vsetkych vstupoch/ zdrojoch. Musim ho potom vypnut a zapnut.
Ovladanie internetoveho radia tiez nie je najstastnejsie riesene v porovnani s Onkyom. Zbytocne dlho trva, nez sa clovek doklika ku stanici ktoru chce pocuvat. Aj ked je ulozena v predvolbach.
Grafika nastaveni parametrov na TV obrazovke je amaterska. Dufam, ze drahsie modely to maju v kvalitnejsom prevedeni.

Overený zákazník Alza.sk Overený zákazník

Overený zákazník LepšíZvuk Overený zákazník

Pridané: 21. júla 2022

Zakúpený v LepšíZvuk

• hmotnosť zariadenia
  • výborný manuál k produktu
  • automatické funkcie zapojenia, nastavenia
  • jednoduché bezdrôtové prepojenia s externými systémami
  • systém HEOS
  • výborný zvuk aj pri 5.0
  • ovládanie aj pomocou mobilu
  • automatická aktualizácia
  • automatické vypínanie (a ECO systém)
  • systém automatického nastavenia úrovní jendotlivých reproduktorov
  • niektoré funkcionality sú skryté hlbšie v menu

AV receiver vhodný do domacnosti, kde si potrpia na kvalitný zvuk, nové technológie a jednoduchosť použitia. Zvuk je veľmi dobre reprodukovaný, automatické zmeny výkonu aj v noci poskytujú skvelý zážitok počas celého dňa. Jednoduché prehrávanie z externých systémov (ako je mobil, USB zariadenia) a Internetové rádiá ho umožňuje využiť aj na čistú reprodukciu hudby. Pre nastavenie je možné využiť nielen dodaný ďiaľkový ovládač, ale je to možné realizovať aj prostredníctvom aplikácie (AVR Denon Remote), ktorá veľmi dobre funguje.

Denon SC-M41

Denon SC-M41

Overený zákazník Techhouse b64

Pridané: 18. júla 2022

• pasujú k (resp navrhnuté špeciálne pre) Denon M41-DAB
  • hrajú nad očakávanie dobre (na tú veľkosť a cenu)
  • balenie obsahuje aj káble k repro a penové zátky do bass-reflex otvorov
  • vzhľad - jednoduché, čisté tvary
  • trochu mi vadí, že rohy skriniek sú až príliš ostré, ale to už len zadrapujem

Keďže nedávno som si doprial malý ale dobrý receiver Denon M41-DAB, aby som si po rokoch znova mohol vychutnávať nekomprimovanú hudbu a vkladanie CD do na to určeného prístroja, hľadal som k nemu nejaké vhodné ozvučenie. Po niekoľkodennom prehľadávaní webu, pozeraní recenzií a špekulovaní som objednal tieto reproduktory. Aj keď nie som nejaký fanatický audiofil, nejaký ten prah tolerancie na kvalitu mám a vzhľadom na cenu a veľkosť som očakával menej, hlavne v basovej časti spektra. Reproduktory ma ale v tomto smere prekvapili, poskytujú dobrú odozvu a skôr ich skúšam "dusiť" zátkami do bass-reflexových otvorov (aj vzhľadom na polohu blízko pri stene). Mám ich len pár dní, tak ešte nie sú "rozohraté" a skúšam rôzne nastavenia a kombinácie polohy, štupľov a ekvalizéra (pridal som si treble), som zvedavý na to, ako sa ich zvuk bude vyvíjať neskôr. Celkový dojem ale fajn, palec hore.

Denon AVC-X8500HA

Overený zákazník audiostore peter

Pridané: 26. mája 2022

Zakúpený v audiostore

• japonec :)

slabsie graficke rozhranie v menu

Overený zákazník SPL Dynamics Overený zákazník

Denon SC-N10

Denon SC-N10

Pridané: 14. februára 2022

Zakúpený v BIS audio

Sú to repráky, ktoré pravedpodobne časom nahradíte niečim lepším, ale za tú cenu hrajú naozaj výborne. Pravdepodobne hlavne v spojení s Denon CEOL systémami.

Pridané: 14. februára 2022

Pridané: 23. januára 2022

• dizajn
  • poloautomatické ovládanie
  • kryt voči prachu

Je to prvý gramofón v domácnosti. Dizajnovo veľmi pekný, čo nás aj presvedčilo o kúpe tohto modelu. Škoda, že neurobili klasický kryt. Takto je nepoužiteľný pri hraní a keď nehrá tiež nechráni voči prachu nič okrem podložky pod platňu. Ďalšia podmienka bolo poloautomatické ovládanie a možnosť prepínať medzi phono a line. V zostave bez recievera s reproduktormi Triangle ELARA LN01A hrá podľa očakávania. V tomto prípade mám možnosť prepínať, či bude použitý zosilovač reproduktorov alebo gramofónu. Celková spokojnosť, ale škoda toho krytu.

Overený zákazník LepšíZvuk Slamko

Pridané: 6. januára 2022

Zakúpený v LepšíZvuk

• kompaktna velkost
  • mnozstvo funkcii
  • s JAMO reproduktormi fantasticky (syty) zvuk
  • jednoduche, prehladne a intuitivne ovladanie
  • dobra Android Appka
  • fantasticky pomer kvalita+funkcnost / cena

Povodne som mal vybraty Marantz Melody M-CR612.
Marantz ma vsak dodacie doby na urovni 2 mesiacov.
V porovnavacich testoch vychadzal Denon zrovnatelne a je naviac o cca 200Euro lacnejsi.
Od momentu instalacie u nas hra hudba vyrazne castejsie oproti predchadzajucemu obdobiu (komponentova HIFI zostava) a to ma nesmierne tesi.
Z mojho pohladu bol Denon vyborna volba. Som maximalne spokojny.

Denon AH-D5200

Denon AH-D5200

Overený zákazník hifiGURU Dušan

Pridané: 14. decembra 2021

Zakúpený v hifiGURU

Zatiaľ ešte skúšam ale za tú cenu úplne postačujú. Prémiové materiály, vymeniteľný kábel. Zvuk veľmi slušný, ale sa musia trošku rozohrať, tak čakám ešte zlepšenie čo sa zvuku týka.

DENON RCD-M41

DENON RCD-M41

Overený zákazník MALL.SK Rudolf

Pridané: 16. novembra 2021

(naposledy upravené 26. januára 2022)

Zakúpený v MALL.SK

• kvalita

Overený zákazník audiostore Laco

Pridané: 14. septembra 2021

Zakúpený v audiostore

• Predal som starší typ, s ktorým som bol tiež spokojný, kúpil novší kvôli niektorým technickým parametrom, tiež možnosti počúvať Spotify priamo na zariadení
Denon DJ HP1100

Denon DJ HP1100

Overený zákazník MUZIKER.sk Dj Scooby

Pridané: 14. septembra 2021

Zakúpený v MUZIKER.sk

• Hraju vyborne aj pri vyššej hlasitosti

Overený zákazník MUZIKER.sk Tomas

Pridané: 12. septembra 2021

Zakúpený v MUZIKER.sk

• HDMI 2.1 (4K 120Hz) PS5 detekujem bez problémov
  • DTS Neural: X (top pre stereo pri filme)
  • Virtualizácia Dolby Atmos Height
  • Škoda že nemá audyssey MultEQ XT32 ale len MultEQ XT
Denon AVC-X6700H

Denon AVC-X6700H

Overený zákazník Techhouse Overený zákazník

Pridané: 22. augusta 2021

(naposledy upravené 22. augusta 2021)

• 3D zvuk
  • Dobre čitateľný displej, ktorý neťahá oči pri pozeraní filmov
  • Aj pri nízkej hlasitosti zreteľný zvuk
  • Drahý 2500 euro, keď v porovnaní 8500 Denon stojí iba o 300 euro viac
  • Štartovací návod nie je zložitý ale potešil by Slovenský jazyk .

Čistý zvuk (reproduktory Focal z radu chora)a zvýraznené basy ale nie prehnané. Na porovnanie Marantz je viac muzikálny a Denon sa hodí viac na domáce kino. S tým výkonom 205W na kanál v paneláku človek nepotrebuje ani subwoofer,keď má bassreflex na predných a zadných bedniach. Môj názor. Ak máte možnosť posluchu pred kupov ,tak rozhodne áno.

Overený zákazník HiFisluchadla.sk Vilo

Pridané: 19. júla 2021